سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
علیرضااحسانی نیا
درباره وبلاگ


در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
صفحات وبلاگ
نویسندگان
دوشنبه 92 مرداد 21 :: 12:30 عصر ::  نویسنده : علی رضا احسانی نیا

به شایستگی وزرایی که برگزیده‌ام اطمینان دارم
رییس‌جمهور همچنین افزود: من به شایستگی وزرایی که برگزیده‌ام اطمینان دارم و معتقدم وزرایی که در روز تحلیف به مجلس شورای اسلامی معرفی کردم، به خوبی از پس تحقق برنامه‌ها و اهداف دولت برمی‌آیند. دولت تدبیر و امید یک مجموعه واحد است من در انتخاب وزرا مشکلات کشور و توانمندی‌های افراد را مد نظر قرار داده‌ام و در سه زمینه اقتصاد زیربنایی، سیاسی و امنیتی و فرهنگی و اجتماعی وزرایی را انتخاب کردم که توانایی کار گروهی و هماهنگ با دولت را داشته باشند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: من شرایط کشور را پیچیده‌تر از آن دیدم که به خود فرصت آزمون و خطا بدهم من با تمام وزرا شرط کردم که پرورش نیروی نخبه و جوان در اولویت کاری خود قرار دهم.
روحانی در ادامه به بیان اینکه "من به مشکلات کشور شناخت عمیقی دارم اما بسیار خوش‌بین هستم"، خاطرنشان کرد: من به کمک خداوند ایمان دارم. من به هدایت و اشراف‌های رهبری که همواره همراه و یاردیرینه خود را مورد تفقد قرار داده است امید دارم. من به حمایت همکاران عزیز در مجلس شورای اسلامی امید دارم که فرزند مجلس را تنها نمی‌گذارند. من به این ملت بزرگوار امید دارم که منتخب خود را با صبر و ثبات یاری می‌کنند.
مشی وزیر پیشنهادی علوم صد در صد اعتدالی خواهد بود
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در ادامه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی به طور اختصار به معرفی اعضای کابینه خود پرداخت و با اشاره به سوابق وزیر پیشنهادی راه ،مسکن و شهر سازی و با بیان این‌که آقای آخوندی، از بیت علم و علما هستند، گفت: آقای آخوندی دارای مدرک فوق‌لیسانس راه و ساختمان از دانشکده فنی تهران و دکترای اقتصاد سیاسی از دانشگاه لندن هستند و جز افرادی بودند که در تشکیلات جهاد سازندگی فعال بودند و در دولت‌های مختلف حضور داشتند. همچنین در دوره‌ای به عنوان وزیر مسکن و شهرسازی مسوولیت داشتند و طرح آمایش سرزمینی را در دوران مسوولیت خود تنظیم کردند و در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه تهران و عضو شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان هستند و در مجموع با شناختی که از ایشان دارم و مشورت‌های که انجام گرفت، آقای آخوندی را به عنوان بهترین فرد برای تصدی این مسوولیت یافتم و به مجلس شورای اسلامی معرفی کردم.
وی با بیان این‌که آقای دکتر حسین دهقان سردار سرتیپ پاسدار هستند و اغلب نمایندگان ایشان را می‌شناسند گفت: دکتر دهقان از فعالان دفاع مقدس در سپاه تهران بوده‌اند و مدتی فرماندهی نیروی هوایی سپاه را برعهده داشتند و در جنگ و دفاع مقدس مسوولیت‌های مختلفی را داشتند،‌ جانشین وزیر دفاع در دولت هفتم و هشتم بودند و در زمینه های حساس تولید اقلام دفاعی نقش موثری داشتند، همچنین در بنیاد شهید و امور ایثارگران خدمت‌گذاری کردند و امروز در مقام استادی در دانشگاه تهران فعال هستند و سوابق تحصیلی ایشان در رشته‌های صنعتی بوده است و الان به عنوان استاد دانشگاه فعال هستند که با توجه به سوابق ایشان در دفاع مقدس،‌وزارت دفاع و شناخت ایشان نسبت به صنعت دفاعی گزینه مناسبی برای این مسوولیت هستند.
روحانی در ادامه با بیان این‌که دکتر جعفر میلی منفرد از شخصیت‌های علمی و دانشگاهی کشور هستند گفت: آقای میلی منفرد از افراد ممتاز علمی، استاد تمام مهندسی برق دانشگاه امیرکبیر هستند و تجربیات فراوان در مدیریت اجرایی وزارت علوم داشته‌اند همچنین از تلاشگران برای تأسیس پارک‌های علم و فناوری بودند و در دوران دفاع مقدس به عنوان معاونت دفاعی وزارت علوم فعال بودند و در مجموع به این نتیجه رسیدیم آقای منفرد شخصیت مستقلی دارند و با همه جناح‌ها و گروه‌های فعال در دانشگاه ارتباط دارد و قول صریح ایشان به جمع و شخص بنده این بوده است که مشی ایشان صد در صد اعتدالی خواهد بود و برنامه‌هایی را که دولت مد نظر دارد، در دانشگاه دنبال خواهد کرد.
رییس جمهور با اشاره به این‌که برای وزارت جهاد کشاورزی آقای مهندس حجتی برگزیده شده است، گفت: آقای حجتی در ابتدا از پذیرش این مسوولیت امتناع می‌کرد و خودشان یکی از افراد مفید و ارزشمند برای این مسوولیت به ما معرفی کرد و ایشان بهتر هستند و من کمک خواهم کرد، اما بعد از مشورت‌های تخصصی بسیار نظر همه بر این بود که آقای حجتی شخصا این مسوولیت را بپذیرند و افرادی را که معرفی می‌کنند به عنوان معاونان ایشان فعالیت کنند. پس ایشان را هم این مسوولیت را پذیرفتند که البته دارای تجربیات بسیار موفقی هستند.
روحانی با اشاره به این‌که واردات امسال من را خیلی نگران کرده است، اظهار کرد: وقتی دیدیم امسال باید 7.5 میلیون تن گندم وارد کنیم احساس کردم نیاز داریم به تحول جدی در بخش کشاورزی و امیدوارم با کمک عزیزان در وزارت راه و کشاورزی،‌کمک نمایندگان مردم و کشاورزان عزیز و سیاست‌های که دولت باید در زمینه محصولات کشاورزی و واردات اتخاذ کند، سال آتی شاهد شرایط بسیار مطلوب‌تری نسبت به امسال باشیم.
رییس جمهور با اشاره به این‌که برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دکتر واعظی برگزیده شده‌اند، توضیح داد: آقای واعظی علیرغم این‌که طی سال‌های اخیر چهره فعال‌تری در عرصه سیاست خارجی داشته‌اند، اما تحصیلاتشان در رشته ارتباطات است و اولین آشنایی بنده بعد از انقلاب با ایشان وقتی بود که مسوول مخابرات کشور در زمان مرحوم شهید قندی بودند.
وی با اشاره به اینکه آقای واعظی همچنین فعالیت‌های زیادی در وزارت خارجه داشتند افزود: معتقدم در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات علاوه بر تخصص در مسائل الکترونیک‌،‌ مخابرات‌،‌ آی تی و غیره نیازمند ارتباطات فعال خارجی هستیم تا شرکت های مختلف را به بخش‌های بیرونی وصل کنیم برای دریافت تکنولوژی و فعال شدن در بخش‌های مختلف که می‌تواند برای ما با برنامه‌ریزی درست کارآفرین باشد. و ایشان تشکر می‌کنیم که این مسوولیت را پذیرفتند و من تایید می‌کنم که آقای واعظی از مدیران فعال و ارزشمند کشور هستند که هر کجا بوده‌اند شاهد مدیریت خوب ایشان بوده ایم.
رییس‌جمهور در ادامه سخنرانی خود در مجلس، درباره چیت‌چیان - وزیر پیشنهادی نیرو - گفت: اولین آشنایی من با وی در مجلس شورای اسلامی بوده است. وی از خانواده شهید و خانواده‌ای روحانی است و تحصیلات مرتبطی با مسئولیت خود دارد و دارای سوابق مفید اجرایی و قانونگذاری است.
روحانی با اشاره به اینکه چیت‌چیان در اوایل انقلاب مدت‌ها در سپاه فعالیت داشته است، در ادامه گفت: برخی‌ می‌گویند کابینه من امنیتی است؛ اگر امنیتی به معنای فهم امنیت و دفاع از امنیت ملی باشد، همه به آن افتخار می‌کنند.
وی افزود: وی در شرکت‌های توانیر و سازمان برق فعال بوده و عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی سهند است. وی فردی مومن، خدوم، فعال، ارزشمند و صاحب‌نظر است.
علی جنتی همواره دارای تفکر اعتدالی و میانه‌رو بوده است
رییس‌جمهور در مورد علی جنتی - وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی - هم گفت: وی از چهره‌های علمی و انقلابی و از فضلای به‌نام حوزه علمیه بوده است. وی کاملا با فقه اسلامی،‌ اقتصاد اسلامی و فلسفه اسلامی آشنایی دارد. من از همان زمان که وی در قم طلبه بوده با او آشنا و دوست بوده‌ام.
وی همچنین اظهار کرد: جنتی بعد از انقلاب عضو شورای سرپرستی صداوسیما و معاون امور بین‌الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و در زمینه سیاست خارجی عنصری فعال است و همواره دارای تفکر اعتدالی و میانه‌رو بوده است.
روحانی در ادامه درباره وزارت ورزش و جوانان نیز گفت: سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان از چهره‌های خدوم و فعال است که در شش استان کشور مسئولیت‌های مختلفی داشته و دو سال هم تجربه مدیریتی در سمت قائم مقامی سازمان تربیت بدنی را بر عهده داشته است. وی در زمینه مدیریت امور جوانان بسیار فعال بوده و مسئولیت شورای جوانان را در استان‌های مختلف بر عهده داشته است.
رییس‌جمهور در ادامه با بیان اینکه "بینش سلطانی‌فر یک بینش توسعه‌ای است"، خاطرنشان کرد: وی در زمینه‌های ورزش و جوانان صاحب فکر و برنامه است و تاریخچه خوبی هم از ورزش و ورزشکاران کشور در ذهن دارد. وی از ظرفیت‌ها و مسائل ورزشی کشور کاملا اطلاع دارد و همواره کارنامه موفقی داشته است.
با انتخاب رحمانی فضلی، فضای اقتصادی و فرهنگی را بر کشور حاکم می‌کنیم
وی با معرفی رحمانی فضلی به عنوان وزیر پیشنهادی کشور، ادامه داد: وی به معرفی نیاز ندارد. آخرین مسئولیت وی در دیوان محاسبات کشور بوده است. وی همواره نماینده معقول و صاحب‌نظری است که من از دوره چهارم مجلس با وی آشنا هستم. وی در صداوسیما، شورای عالی امنیت ملی و وزارت کشور تجربه دارد و دارای مدرک دکترای جغرافیا است.
روحانی با بیان اینکه "رحمانی‌فضلی فردی صاحب‌نظر و برنامه‌ریز بوده است"، تصریح کرد: ‌دلیل انتخاب وی این بوده است که استان‌های ما بیشتر از لحاظ توسعه‌ای و اقتصادی تحرک داشته باشند اما مسئولیت‌های سیاسی و امنیتی هم در وزارت کشور وجود دارد اما رحمانی‌فضلی به این دلیل انتخاب شده است که آرامشی را به کشور اعطا کند و با این انتخاب اعلام می‌کنیم که یک فضای اقتصادی و فرهنگی را بر کشور حاکم می‌کنیم؛ البته هرجا لازم است فضای سیاسی و امنیتی هم وجود خواهد داشت.
زنگنه جزو بهترین‌ها و حتی بهترین گزینه برای وزارت نفت است
رییس‌جمهور در مورد زنگنه به عنوان وزیر پیشنهادی نفت نیز تصریح کرد: من در این زمینه تحقیقات زیادی انجام دادم و از خود ایشان هم پرسیدم که چه کسی را برای وزیر نفت معرفی می‌کند که ایشان در دو جلسه مختلف دو نفر را معرفی کردند اما این دو نفر به من گفتند که بهترین گزینه خود زنگنه است. در دوران شورای عالی امنیت ملی تجربه همکاری را با وی داشته‌ام که البته در این زمینه برخی رسانه‌ها مسائلی را مطرح کردند که من بعدا درباره آنها توضیح می‌دهم.
روحانی همچنین خاطرنشان کرد:‌ در شرایط فعلی وزارت نفت اهمیت ویژه‌ای دارد و نباید تنها به عنوان یک منبع درآمدی به آن نگاه کرد. صنعت نفت نیاز به یک دیپلماسی فعال دارد و زنگنه جزو بهترین‌ها و حتی بهترین گزینه برای وزارت نفت است و قادر است که این مسئولیت را بپذیرد. وی سال‌ها در جهاد سازندگی و وزارتخانه‌های مختلف هم فعالیت داشته است.
وزیر پیشنهادی کار در مسائل کارگری صاحب‌نظر است
 رییس‌جمهور در ادامه معرفی اعضای کابینه خود به نعمت‌زاده وزیر پیشنهادی خود برای وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و گفت: آقای نعمت‌زاده نیازی به معرفی ندارد و وقتی اسم صنعت برده می‌شود نام آقای نعمت‌زاده نیز در کنار آن برده می‌شود.
وی با اشاره به سوابق فعالیت‌های کاری نعمت‌زاده در دولت‌های مختلف از جمله در دولت شهید رجایی،‌ گفت: یادم هست که با ایشان در زمان دولت شهید رجایی سفر استانی رفتم، ایشان همواره فردی فعال بوده‌اند، اگر به ایشان پدر صنعت یا پتروشیمی گفته می‌شود این عبارت درستی برای ایشان است. در بخش‌های مختلف پتروشیمی آثار فعالیت‌های ایشان را می‌بینیم. تجارب ایشان در بخش صنعت و معدن گسترده است و وقتی که ما به افراد دیگری تصدی این وزارتخانه را پیشنهاد می‌دادیم، آنها به ما پیشنهاد می‌دادند که آقای نعمت‌زاده وزیر شود و ما به عنوان معاون با ایشان کار می‌کنیم،‌ حتی کسانی که خود آقای نعمت‌زاده معرفی کرده بودند ترجیح‌شان این بود که ایشان وزیر باشد. دوستی می‌گفت که سن آقای نعمت‌زاده ممکن است کمی بالا باشد، ولی مهم این است که قلبش به همان اندازه جوان است و تلاش‌شان به اندازه جوان‌هاست و اخیرا چند مشکلی که وجود داشت را ایشان با شهامت حل کردند.
وی با بیان این‌که صاحب‌نظران صنعت از آقای نعمت‌زاده به عنوان پدر صنعت یاد می‌کنند،‌گفت: ایشان می‌تواند به خوبی این بخش را اداره کند و در کنار تجارت، بحث صنعت و معدن را از سایه در آورد.
روحانی در ادامه به معرفی محمدجواد ظریف برای وزارت خارجه پرداخت و گفت: سابقه آشنایی من با ایشان به سال‌های دفاع مقدس برمی‌گردد و ایشان در نمایندگی ایران در سازمان ملل فعالیت می‌کردند و همچنین در بحث قطعنامه 598 و مذاکراتی که صورت می‌گرفت رابطه ما نزدیک‌تر شد.
رییس‌جمهور با بیان این‌که ایشان در وزارت خارجه مسئولیت‌های مختلفی داشتند و مدتی نیز به عنوان سفیر ما در سازمان ملل فعالیت می‌کردند، گفت: آقای ظریف از چهره‌های ممتاز در عرصه سیاست خارجی هستند، دانش و تخصص مورد نیاز را دارا می‌باشند و از افراد شایسته در این عرصه به خاطر تجربیات فراوان‌شان هستند. ایشان از چهره‌های بنام در مذاکرات سیاست خارجی است، صاحب‌نظر و دانشمند در فهم و درک مسائل سیاست خارجی است و من فکر می‌کنم که جزء بهترین گزینه‌ها و یا به عبارت دقیق‌تر بهترین گزینه برای تصدی مسئولیت وزارت خارجه در شرایط امروز است؛ چرا که ما در شرایط امروز نیازمند یک وزیر خارجه کاملا آگاه، کارآمد، متخصص و ... برای حل مشکلات هستیم.
وی در ادامه به معرفی علی ربیعی برای وزارت کار ، رفاه و تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: من با آقای ربیعی بیش از بیست سال است که کار کرده‌ام و بیش از 27 سال است که با ایشان رفیق هستم. ایشان معاون پارلمانی بودند و ما نیز در مجلس حضور داشتیم. در دبیرخانه شورای امنیت ملی شانزده سال در خدمت ایشان بودیم، ایشان فردی صاحب‌نظر است، دارای فکری استراتژیک است، استاد دانشگاه هستند و در عرصه پژوهش فعالیت می‌کنند.
رییس‌جمهور گفت: ما در وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی به غیر از بعد اقتصادی باید به بعد اجتماعی و کارگری نیز توجه کنیم. ایشان در مسائل اجتماعی صاحب‌نظر است، در زمینه مسائل کارگری نیز صاحب‌نظر است و درست است که تحصیلکرده و صاحب‌نظر است ولی کارگران ایشان را از جنس خودشان می‌دانند،‌ در صنوف کارگری بوده و در این مقطع مهم بود که ایشان این مسئولیت را بپذیرند.
روحانی در ادامه با معرفی وزیر پیشنهادی وزارت اقتصاد و امور دارایی، گفت: ایشان نیز فردی صاحب‌نظر، متخصص و جزو اساتید بنام دانشگاه هستند. در حوزه مسائل اقتصادی به عنوان یکی از صاحب‌نظران دارای تجربیات عملی زیادی است، در کمیسیون‌های مختلف دولت در نهاد ریاست‌جمهوری حضور داشته، در شورای پول و اعتبار و همچنین سیاست تنظیم بازار حضور داشته است.
وی با اشاره به دیگر سوابق وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی، گفت: ایشان چهره‌ای است که به دلیل دانش و تجربه مورد پذیرش صاحب‌نظران است. من در این ارتباط با بسیاری از اساتید و صاحب‌نظران اقتصادی مشورت کردم و آقای دکتر طیب‌نیا جزء بهترین‌ها بودند و در مشورت‌ها و مذاکراتی که صورت گرفت همین نتیجه حاصل شد که ایشان می‌تواند این وزارتخانه را در شرایط کنونی اقتصادی مدیریت کنند.


وزیر پیشنهادی اطلاعات اشراف کامل به مسائل امنیتی و حساسیت‌های آن دارد
رییس جمهور در ادامه با اشاره به معرفی حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی برای وزارت دادگستری گفت: آقای پورمحمدی چهره آشنا و سال‌ها وزیر کشور بودند و در سال‌های اخیر مسئولیت ریاست سازمان بازرسی کل کشور را عهده دار بودند همه با چهره ایشان آشنا هستید؛ چرا که از فضلای حوزه علمیه قم و تحصیلات در سطح اجتهاد هستند و در هر مسوولیتی بوده‌اند چهره‌ موفق بودند.
روحانی در ادامه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که آقای پورمحمدی بخش اجرا و قضا را تجربه کرده‌اند، اظهار کرد: آقای پورمحمدی همه جا به عنوان چهره موفق مطرح بوده است و در حال حاضر به عنوان استاد حوزه و دانشگاه مشغول فعالیت تدریسی هستند، پس ایشان تنها به عنوان وزیر دادگستری و رابط قوه قضاییه و مجریه نخواهند بود و به خاطر تجربیات فراوان ایشان دردولت یازدهم از تجربیات ایشان استفاده خواهد شد.
وی ضمن معرفی حجت‌الاسلام والمسلمین علوی برای وزارت اطلاعات گفت: دکتر علوی از چهره‌های شناخته شده‌،معتدل هستند و آشنایی من با ایشان در مجلس شورای اسلامی است که در مجلس اول وقتی قانون وزارت اطلاعات را می‌نوشتیم دکتر علوی عضو آن کمیسیون بودند، بنابراین در تدوین قانون وزارت اطلاعات نقش داشتند و مدت‌ها در مجلس شورای اسلامی به عنوان رییس کمیسیون امنیت داخلی و شوراها مسوول بوده‌اند و کاملا به قوانین داخلی کشور آشنا هستند.
روحانی با اشاره به این‌که دکتر علوی همیشه معتدل بودند و در سوابق ایشان حضور در جلسه عقلا بوده است افزود: ایشان همیشه به میانه‌روی و دقت نظر شهرت داشتند و سال‌ها است در مجلس خبرگان رهبری با ایشان همکار هستم و در کمیسیون سیاسی و اجتماعی خبرگان هم با ایشان همکاری می‌کنم و فردی هستند که اشراف کامل به مسائل امنیتی و حساسیت‌های آن دارند و ان‌شاءالله این مسوولیت را به خوبی انجام خواهند داد.
حضور وزیر پیشنهادی بهداشت، تحول ایجاد می‌کند
رییس‌جمهور در ادامه به معرفی سیدحسن هاشمی وزیر پیشنهادی بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی پرداخت و گفت: آقای دکتر هاشمی یک عنصر جهادی است و از اول هم آشنایی ما با ایشان به عنوان یک چهره جهادی در میدان رزم و جنگ بوده است. ایشان سابقه 33 ماه حضور در جبهه دارند و دو بار در میدان جنگ مجروح شده‌اند.
روحانی هاشمی را از افتخارات علمی کشور دانست و اظهار کرد: ایشان جزو افراد نمونه کشور هستند و جایگاه ایشان جهانی است؛ چنانچه در بسیاری از سمینارهای بین‌المللی و مراکز بین‌المللی دعوت می‌شوند.
وی در ادامه گفت: آقای هاشمی هم‌اکنون دبیرکل انجمن چشم‌پزشکی ایران و فرد خدومی برای مردم هستند. البته ایشان فقط به افراد نیازمند در تهران خدمت نمی‌کنند بلکه طرحی را به عنوان خیریه نوآوران سلامت مدنظر قرار داده‌اند که تیم‌های جراحی،‌ امکانات جراحی چشم و دندانپزشکی را به صورت موبایل درآورده‌اند و متحرک کردند و در استان‌های محروم فعالیت می‌کنند که تاکنون 50 هزار نفر از افراد محروم کشورمان به صورت رایگان معالجه شدند و این کار ارزشمند است.
رییس‌جمهور اضافه کرد: ما باید به این شکل پزشکی را در کشور درست کنیم نه اینکه مغازه‌ای ایجاد کنیم و بگویم که دولت به ما امکانات دهد؛ البته دولت باید امکانات ارائه دهد اما باید بخش‌های مردمی را هم فعال کنیم. آقای هاشمی هم در این راستا در استان‌های دور افتاده سیستان و بلوچستان فعالیت دارند و مردم را به صورت رایگان درمان می‌کنند.
وی با بیان اینکه "اگر ما چنین روندی را در ایران گسترش دهیم بخش بزرگی از معضلات سلامت را حل و فصل کرده‌ایم"، افزود: آقای هاشمی جزو وزرایی بودند که من با اصرار از ایشان دعوت کردم، با اینکه افراد صاحب نظر دیگری را می‌شناختم و خود ایشان هم همان‌ها را معرفی می‌کرد. به هر ترتیب من فکر می‌کنم که حضور اقای هاشمی در این وزارتخانه موجب یک تحول خواهد شد و برنامه‌هایی که دولت برای بخش سلامت دارند کاملا هم فکر و هماهنگ هستند.
نجفی در دوران وزارت، مورد احترام و محبوب بود
روحانی به عنوان آخرین وزیر مورد اشاره خود، به بیان مشخصه‌های محمدعلی نجفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش پرداخت و گفت: هم مجلس و هم کشور با آقای نجفی آشناست. ایشان از چهره‌های علمی به‌نام و از دانشجویان با استعداد رشته ریاضی در دانشگاه ام‌آی‌تی بوده است و بعد هم در ایران چه در وزارت علوم که ریاست دانشگاه را بر عهده داشتند و چه در دولت، مسئولیت‌های مختلف را تجربه کرده‌اند.
وی افزود: در مدتی که ایشان به عنوان وزیر آموزش و پرورش بودند، وزیری مورد احترام و محبوب به شمار می‌رفتند، ضمن اینکه ایشان فرد صاحب‌نظر و با تجربه لازم در این زمینه هستند و برنامه‌های خوبی برای بخش آموزش و پرورش دارند.
امیدوارم همه وزرای پیشنهادی از اعتماد نمایندگان برخوردار شوند
رییس‌جمهور در پایان اظهار کرد: امیدوارم همه وزرایی که به مجلس شورای اسلامی معرفی شده‌اند، بتوانند از اعتماد نمایندگان عزیز برخوردار باشند و دولت یازدهم بتواند پس از رای اعتماد هرچه سریعتر کار خود را آغاز و وعده‌هایی که به مردم داده است را یکی پس از دیگری عملیاتی کند.
ادامه مطلب ...

موضوع مطلب :

آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 691
  • بازدید دیروز: 1599
  • کل بازدیدها: 13148427
پیوندها
لوگو
در اینجا می توانید خبرهای داغ سیاسی فراجناحی را بخوانید...علیرضااحسانی نیا
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 691
  • بازدید دیروز: 1599
  • کل بازدیدها: 13148427